Bahçe El Aletleri

Bahçe El Aletleri , Bahçıvanlık, toprak ve bitkilerle bir arada yaşamak en rahatlatıcı hobilerden biridir. Bahçıvanlar için bu hobiyi daha da eğlenceli ve kolay hale getiren aletler bahçıvanlar için olmazsa olmazdır. Bahçenizde çalışmaya başlamadan önce bazı el aletleri almanız gerekir.

Bahçenin bakımı için kullanılan malzemeler: kürek, çatal, çapa, mala, uzun saplı kürek, ince ağızlı bıçak, budama makası, tırmık, makas, kova, çapa.

Yelpaze tırmık: Dişler arasında ayarlanabilir mesafeye sahip ok, hem ince ot kalıntılarını hem de kurumuş büyük yaprakları temizlemek için uygundur. Galvanizli basınç, çelik konstrüksiyon, kulplar çok dayanıklıdır.

El küreği: Saksı değiştirmek için en önemli yardımcıdır. Dayanıklı malzemeden yapılmış ve büyük bir hazne ile donatılmış, toprağın bir yerden başka bir yere transferini sağlar.

Çim makası: Sağlam, hafif ve paslanmaz çelik kulplu çim makasları, daha az kuvvetle rahat ve hızlı çalışmanızı sağlar.

Budama makası: Paslanmaya dayanıklı, hafif keskin budama makası, hızlı ve verimli kesim sağlar. Ergonomisi sayesinde tek parmak makası da yorulmadan uzun saatler çalışmanıza olanak sağlar.

Mala: Bitkilerin ekildiği yeri açmak için kullanılır. Yerdeki sert yumruları yok eder ve zemini gevşetir. Birçok duvar türü vardır. Bahçede en yaygın kullanılanı bükümlü kol şeklinde maladır.

Kök Çapası: Sıkıştırılmış çelik gövde ve sağlam ergonomik plastik sap ile kök çapaları, toprağın havalandırılmasını ve rahatlamasını büyük ölçüde kolaylaştırır.

Tüm bu el aletleri bahçenizi daha eğlenceli hale getirir, bahçede daha fazla zaman geçirmenizi sağlar ve işinizi kolaylaştırır.

SEO & TASARIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.