Budama Makası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Budama Makası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? , Bahçenin daha güzel görünmesi için hem ağaçlar hem de çiçekler budama makası ile budanmalıdır.

Bitkileri ve ağaçları düzgün bir şekilde budamak için doğru budama makasını seçmeniz gerekir. Budama makasları hem ağaçlar hem de bitkiler için kendi stili ve kesim şekli ile kullanılabilir.

Budamanın da kuralları vardır. Yanlış budama bitkiye zarar verebilir. İyi bir kesim için öncelikle doğru makası seçmelisiniz.

Budama makası alırken gizli yay mekanizması olmasına dikkat edin. Bazı budamam makasları hem solda hem de sağda kullanılabilir. Bu, hastalığın ağaçlardan birbirine geçmesini önler. Makas alırken bu özelliği de göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca ağaçları şekillendiren budama makasları da ağaçların verimini etkiler.

Kuru ve ıslak ağaçta kullanılmak üzere tasarlanmış budama makasları, örs ve baypas olmak üzere iki tipte gelir. Örs tipi makaslar eski veya ölü ağaçlarda kullanılır. Genç ağaçlar için baypas budama makasları kullanılır.

Budama Makasında Olması Gereken Özellikler

Budamam yapacağınız yer soğuk ise üzeri plastik veya karbon fiber kaplı makasları tercih edebilirsiniz.

Teknik uygulamalarını ve özelliklerini gösteren bir ambalaj ürünü seçin.

Kuru dalları kesmek için bir örs tipi budama makası kullanabilir ve ıslak dalları kesmek için baypas tipi budamam makaslarını  kullanabilirsiniz.

Yatay eğimli makas, geleneksel makaslara göre yatay hareket ederken bilekler için rahatlık sağlar.

Ergonomik makaslarda dikey eğim, bileğin dikey olarak daha kolay çalışmasını sağlar.

Makas göbeği cıvatasının kolayca ayarlanabildiğinden emin olun. Bu şekilde makasın açıklığını budayacağınız bitkiye göre uyarlarsınız.

Doğru budama makaslarını seçerek meyve ağaçlarının verimini artırabilir ve bitkilere daha güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz.

SEO & TASARIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.