Çim Biçme Makinesi

Çim Biçme Makinesi , Bir çim biçme makinesi, bir veya daha fazla döner bıçak kullanarak belirli bir yüksekliğe kadar çim kesmek için kullanılan bir makinedir. Bıçaklar enerji gücü; el kuvveti, bir elektronik motor veya içten yanmalı bir motor vasıtasıyla elde edilebilir. Bazı makineler ayrıca saman şeklinde çim dokuma veya çarpıntı toplama özelliğine de sahiptir.

Kısa, bakımlı çimlerden yapılan resmi çimler ilk olarak 1700’lerde Fransa’da ortaya çıktı ve fikir kısa sürede İngiltere’ye ve dünyanın geri kalanına yayıldı. Ancak çim bakımı yöntemleri emek yoğun, verimsiz veya tutarsızdı: Çimler önce çimleri otlatarak veya çimleri elle kesmek için tırpan, orak veya makas kullanarak temiz ve düzenli tutuldu. Bu, 19. yüzyılın ortalarında çim biçme makinesinin icadıyla değişti . Çim biçme makinesi olarak tanımlanan mekanik çm biçme makinesinin ilk patentini 31 Ağustos 1830’da Edwin Beard Budding almıştır. Bir silindirin etrafına yerleştirilmiş bir dizi bıçağa sahip makara tipi bir biçiciydi.

Makaralı çim biçme makinesi için ilk patent 12 Ocak 18688’de Amariah Hills’e verildi. . İlk çim biçme makineleri, çimenlerin zarar görmesini önlemek için genellikle büyük boy deri patik giyerek atlarla çekilmek üzere tasarlandı. 1870 yılında itmeli çim biçme makinesi tasarlndı. Buharla çalışan çim biçme makineleri 1890’larda ortaya çıktı. 1902’de Ransomes, içten yanmalı benzinli motorla çalışan ilk ticari olarak temin edilebilen çim biçme makinesini üretti. 9 Mayıs 1899’da John Albert Burr , geliştirilmiş bir döner bıçaklı çim biçme makinesinin patentini aldı.

Çim biçme makinesi alırken şunlara dikkat edin: Motorlu tırpan olarak satılmak ta olan çim biçme makinesi el ile kolaylıkla kullanıma sahip olup dikenli alanlarında da temizlenmesinde etkilidir. Bunun ile beraber bahçeniz küçük ise ya da farklı alanlarda değişik ürünler yer alıyorsa motorlu tırpan tercih edebilirsiniz.

Motorlu Çim Biçme Makinesi

Motorlu ve itme gücü ile çalışan çim biçme makineleri, orta ölçekli ve geniş alanlı bahçeler için idealdir. Bu ürünlerin elektrikli ve benzinli olanları vardır. Alımlarınızda şanzıman seçeneğine yer verirseniz itme gücünü en az kullanma imkanına sahip olursunuz.

Sürücülü çim Biçme Makinesi

Sürücü çim biçme makineleri özellikle büyük bahçeler için idealdir. Diğer ürünlere göre pahalı olan bu seleksiyon çok geniş alanların biçilmesinde avantaj sağlar.

ÇİM BİÇME MAKİNESİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

• Kullanım alanınıza ve kullanım sıklığınıza göre benzinli, mekanik, elektrikli veya akülü çim biçme makinelerinden birini seçmelisiniz.

• Yüksek performansa ihtiyacınız varsa, benzinli çim biçme makinesi şiddetle tavsiye edilir.

• Kablo karmaşası sizi rahatsız ediyorsa, benzinli çim biçme makinesi veya akülü çim biçme makinesi almanızı öneririz.

• Mekanik modellerin işinize yarayacağını düşünüyorsanız daha fazla para harcamanıza gerek olmadığını söyleyebiliriz.

• Önemli olan bir çim biçme makinesinden ne beklediğinizi göz önünde bulundurarak doğru kararı vermektir. Konu hakkında bilginiz yoksa profesyonel bir kullanıcıdan bilgi alabilirsiniz.

• Kullanım amacınızı ve kullanım sıklığını göz önünde bulundurarak, hizmet sürecini ve arıza durumunda hizmet ağının durumunu mutlaka öğrenin.

• Servis ağı zayıf olan bir markayı asla seçmeyin.

• Bütçenizi sarsmayacak ve satın aldıktan sonra size sağlayacağı fayda ile fiyatı karşılaştırarak doğru kararı verebilirsiniz.

• Çim biçme makinesini göz önünde bulundurmanızı öneririz. Kullanıcıların memnun kalacağı bir ürün seçmek her zaman olmasa da doğru tercih yapmanızı sağlayacaktır.

SEO & TASARIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.