Çim Havalandırma Makinesi

Çim Havalandırma Makinesi , Çim havalandırma önemlidir. İlkbahar veya sonbaharda yapılır. Kış ve yaz aylarında orta yapraklar ve kökler ölü bitki dokusu ve yabancı cisimlerle doludur. Bir nefes alan çim veya nefes nefese temizlenmelidir. Kökler temiz ise gübre ve su hızla toprağa ve köklere ulaşır. Ayrıca yapraklar bol güneş gördüklerinde gevşer ve sağlıklı olurlar. Çimlerde delik varsa havalandırmadan sonra ara ekim yapılmasında fayda vardır. Havalandırmadan sonra yağlama, püskürtme ve kumlama havalandırma kadar faydalıdır. Yaz aylarında çim iyi büyüdüğünde hafif havalandırma sağlanabilir. Yaprak artıkları gibi yabancı maddeler köklerden uzaklaştırılır kaldırılmaz, daha iyi besin elde etmek için daha yoğun ve daha derin hale gelirler. Çimlerin yavaş büyüdüğü erken ilkbahar, yaz veya geç sonbaharda havalandırmayın. Kök havalandırma işlemi sırasında çim hafifçe sallanır ve yavaş büyüme hasadı yavaşlatır, bu da ot büyümesine ve çimlerin tahrip olmasına neden olabilir. Havalandırmadan sonra gübreleme yapılarak çim gelişimi teşvik edilmelidir.

Çim Havalandırmanın Faydaları

Çimlerin olduğu alanlarda yapılması gereken havalandırma işlemleri, alanın büyüklüğüne göre özel makineler ile de yapılabilmektedir. Jakuziler, çimlerde gerçekleşen havalandırma sürecini desteklemek için yıllık olarak ortaya çıkar. Haloingin ölü otları toplaması, kırışıkları önlemesi, havada çimleri kaldırması, kesilmesini kolaylaştırması, filizleri etkilemesi ve büyümesi gibi faydaları vardır.

Çim üzerinde yapılacak tırmıkların havalandırılması işlemi çim alanda köklerin havalanmasını sağlar, drenajı iyileştirir, yeni köklerin büyümesine neden olur, kuraklığa karşı direnci arttırır ve çim üzerindeki yosun tabakasının temizlenmesine yardımcı olur. .. Yaz sezonu. Çim temizliği göz korkutucu bir iştir ve yılda bir kez yapılmalıdır. Zeminin çok dar ve drenajın yetersiz olduğu alanlarda havalandırma çok faydalıdır.

Aşırı ve kısa morfoloji, kireç eksikliği, çimlerin kötü drenajı, gölge, sabah çiyi, ince yüzey toprağı ve çim olmamasına rağmen sıkışma nedeniyle çimlerde yosun katmanları görülür. Çimlere yosun bulaşırsa, önce tıraş edin. Gerekirse tıbbi işlemler yapılabilir.

Çim Havalandırma Makinesi

Çim havalandırma makneleri, çimin bakımı için gerekli ekipmanlardan biridir. Yaygın olarak kullanılan bu makineler, çimlerin zamanla sıkılmasından kaynaklanan olumsuzlukları önlemek için vardır. Sulama, yürüme, keçeleşme ve oyun oynama gibi etkenler sonucunda çim alanlar zamanla tahrip olmaktadır. Kök bölgesi hasar gördüğü için çimin kökü büyümeyi durdurur. Çimlerin yüzeyinde zayıflıklar görülür. İş doğru yapılmazsa, uzun bir çim elde edilemez.

Çim Havalandırma Makinesi Nasıl Çalışır?

Prensip olarak, bu işlem çim üzerinde gerektiği kadar yapılmalıdır. Prensip olarak bir çim üzerinde gerçekleşen bu işlem hem sıra halinde hem de toprak şekilli alanlarda gerçekleştirilebilir. Kuru havaların ardından çim biçme makinesi satın alarak gerekli adımları atabilirsiniz.

SEO & TASARIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.