Çim Tohumları

Çim tohumları nasıl ekileceğinden bahsetmeden önce çim tohumlarının çeşitlerini ve seçimlerini bilmek önemlidir. Çim ekimi kadar önemli olan çim tohumları, çim yetiştirme sürecinde istenilen başarının elde edilmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Gölgede çim ekerken, gölgede ne tür çimlerin güçlü olduğunu bilmeniz ve tohumu bu yönde seçmeniz gerekir.

Çimlenme işlemi çimin aşırı yıprandığı bir ortamda gerçekleşiyorsa aşınmaya dayanıklı çim tohumları seçilmelidir. Ancak sıcağa ve kuraklığa dayanıklı olan çim tohumlarının bilinmesi ve sonrasında çimin büyüme aşamasına geçilmesi oldukça doğrudur.

Çim Seçimi Nasıl Yapılır?

Bir çim seçerken göz önünde bulundurulması gereken iki faktör vardır. Burada en önemli faktörlerden ilki çimin hangi amaçla kullanıldığının belirlenmesidir. Sporda bitkilendirme sürecinden geçmeniz gerekiyorsa, en iyi çim seçimi, farklı çim türleri arasında tüm toprak tiplerinde rahatlıkla yetişebilen, estetik yapısı ve rustik yapısı ile İngiliz çimidir. Bu çimen. En ideal özellik. Ekolojik bir peyzajda kullanılırsa, bu gölgeli çim için en ideal kaliteye sahip ilk üründür. Düşük güneş ve yüksek neme sahip yerlerde kullanım için çok uygundur. Kurutulmuş kır çiçekleri, kuvvetli güneşe maruz kalan alanlar için çok uygundur.

Çim Ekimi İçin Toprak Hazırlığı Ve Çim Ekimi Nasıl Yapılır?

Çim ekimi için hazırlık adımları. Bunun için gerekli araçlar arasında, nebulizatörün ot işlemini gerçekleştirmesi için bir kap su bulunur. Ardından, çimlerin ekildiği yerde bir temizleme işlemi yapmanız gerekir. 3 hafta içinde tekrar ekilebilen bir herbisit olan glifosat bazlı bir herbisit kullanılması tercih edilir.

Toprağı bahçeye çim dikmek için hazırlamak çok önemlidir. Ancak çim ekimi aşamasından bir hafta önce toprak hazırlığı yapılmalıdır ve bu hazırlık yılın herhangi bir zamanında yapılabilir. Çiftçilik sırasında kullanmanız gereken aletler arasında. çatal bel küreği, dört çekirdekli sıyırıcı, kürekler, bel pedleri, pulluklar, su, silindirler, kürekler ve arabaları içerir.

Çim tohumlarının ekimi söz konusu olduğunda, istenen ekim mükemmelliğini elde etmek için toprağı hazırlamak önemlidir. Dikim için toprak hazırlığı güneşli günlerde ve toprak kuruyken yapılmalıdır. Çim ekim alanına otomatik sulama sistemi kuruyorsanız bu işlemi toprak işleme işleminden önce yapmanız gerekecektir.

Çim dikme zamanı, toprağın kuruduğu ve toprağa çim ekimi için en uygun ve arzu edilen sonuçları verdiği zamandır. Ekim toprağı kuruduğunda tohumlar serpilmelidir. Tohumları rüzgarda veya yağmurda püskürtmeyin. Ekim işlemi sırasında sırtınızı rüzgara vermemek, doğru ekim işleminde önemli rol oynar.

Önce çim tohumları karıştırılır. Tohumun yarısı bir yönde yayılır ve diğer yarısı diğer yönde yayılır. Geçişten sonra yeri geçmemeleri için alanı parsellere bölmek çok faydalıdır. Çim kenarlarını keskinleştirmek için çimlerin ekildiği alanın kenarına daha fazla tohum serpmek çok uygun olacaktır. Kirli tohumları tırmık kullanarak hafifçe tırmıkla örtmek önemlidir. Ancak tohumları 1 cm’den daha az kalınlıkta bir toprak tabakasıyla kapladığınızdan emin olun.

SEO & TASARIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.